تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - تابلوفرشی که از روی برگ اذن دخول به حرم حضرت عباس بافته شد
 

تابلوفرشی که از روی برگ اذن دخول به حرم حضرت عباس بافته شد
94/07/29-

مهر   

   
    مستند «دار و دل» با موضوع بافتن تابلوفرشی مزین به اذن دخول حرم حضرت عباس(ع) توسط هنرمندی ایرانی ساخته شده است که پنجشنبه ۳۰ مهرماه از شبکه افق پخش می شود.
   
     مستند «دار و دل» درباره هنرمندی است که بعد از سفر به کربلا و تشرف به حرم حضرت عباس(ع) وقتی می بیند اذن دخول به این حرم مطهر تنها روی یک کاغذ نوشته شده است، تصمیم می گیرد این متن را به صورت قالیچه ای نفیس ببافد و به این مکان مقدس تقدیم کند.
   
    «دار و دل» روایتی از بافتن این فرش و سفر بافنده آن به کربلا و تقدیم تابلو فرش به حرم حضرت عباس(ع) است که به گفته این هنرمند، هیچ گاه بدون وضو پای بافتن این فرش ننشسته است.
   
    هنرمندان بسیاری در حوزه های گوناگون همچون کاشی کاری، خوشنویسی، منبت کاری، معرق و... در طول تاریخ آثار نفیسی را ویژه حرم های مطهر واقع در عتبات عالیات تقدیم کرده اند که برخی در همین اماکن مقدس و بعضی هم در موزه ها نگهداری می شوند.
   
    محمد صفا کارگردان و سیدجمال عود سیمین تهیه کننده این مستند هستند.
   
    «دار و دل» پنجشنبه ۳۰ مهرماه ساعت ۲۱ و تکرار آن در ساعت های ۹:۳۰ و ۱۴:۳۰ روز بعد از شبکه افق پخش می شود. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: تابلوفرشی که از روی برگ اذن دخول به حرم حضرت عباس بافته شد، مستند «دار و دل، محمد صفا کارگردان و سیدجمال عود سیمین، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی