تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی هوشمند در هاله‌ای از ابهام!
 


راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی هوشمند در هاله‌ای از ابهام!
94/07/28- ایسنا

   

   
    اوایل امسال در یکی از رسانه‌های استان گزارشی در خصوص راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی هوشمند در استان همدان منتشر شد.
   
    در این گزارش آمده است: استان همدان به پایلوت کارگاه قالی‌بافی هوشمند ایران تبدیل می‌شود و نخستین جرقه این کار از شهرستان نهاوند زده شده است.
   
    در این راستا خبرگزاری ایسنا بر آن شد از روند و نحوه اجرای این طرح مطلع شود بنابراین با رئیس اداره فرش استان همدان به گفت‌وگو پرداخت که این مقام مسئول از اساس، وجود کارگاه قالی‌بافی هوشمند را تکذیب کرد.
   
    "احمدعلی بابایی" اظهار کرد: چندی پیش دستگاهی توسط یکی از بافنده‌های قالی اختراع شد که در این دستگاه چند سنسور تعبیه شده که جا و رنگ گره‌ها را مشخص می‌کند.
   
    وی از اظهارنظر فرماندار نهاوند در خصوص اجرای این طرح انتقاد کرد.
   
    در ادامه با فرماندار شهرستان نهاوند مصاحبه کردیم و او از انعقاد تفاهم‌نامه در راستای راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی هوشمند در این شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای طرح کاگاه قالی‌بافی هوشمند کمیته امداد امام خمینی(ره)، میراث فرهنگی و صنایع دستی و فرمانداری شهرستان نهاوند مشارکت دارند.
   
    "کریم حمیدوند" یادآور شد: در راستای راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی هوشمند با مخترع قالی‌باف آذری تفاهم‌نامه‌‎ای بسته‌ شده و این طرح از طریق شرکت تعاونی فرش عشوند نهاوند در حال اجرایی شدن است.
   
    وی با بیان اینکه این طرح سرمایه‌بر نیست، افزود: این کارگاه برای بافتن فرش‌های بزرگ راه‌اندازی می‌شود چرا که این دستگاه دارای خصوصیت مشخص کردن جای نخ و رنگ هوشمند بوده و فرش با برنامه بافته می‌شود. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: راه‌اندازی کارگاه قالی‌بافی هوشمند در هاله‌ای از ابهام!، "احمدعلی بابایی، کریم حمیدوند"، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی