تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - برپایی نمایشگاه بزرگ فرش دستباف کردستان
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 12 شهریور 1394


برپایی نمایشگاه بزرگ فرش دستباف کردستان


94/06/12-

شبستان
   


   
    معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت، سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان، توجه به فرش دستباف را یکی از مزیت های استان عنوان کرد و گفت: فرش دستباف گامی اساسی در راستای ایجاد اشتغال و همچنین افزایش تولید به شمار می آید.
   
    به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صنعت، معدن و تجارت کردستان، بختیار خلیقی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت، سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان گفت: با توجه به سابقه تاریخی تولید فرش دستباف در استان و همچنین اعتبار و شهرت جهانی فرش سنندج و بیجار، میزان رغبت مشتریان به فرش دستباف کردستان اخیرا بیشتر شده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته شیوه های مختلفی را برای حمایت از افراد فعال در این عرصه به کار خواهیم گرفت.
   
     وی ادامه داد: فرش دستباف به عنوان یکی از مزیت های استان کردستان در راستای ایجاد اشتغال و همچنین افزایش تولید به شمار می آید که ضریب نفوذ این صنعت در استان 4.6 درصد است، که این میزان دو برابر میانگین کشوری است.
   
   
    برپایی نمایشگاه بزرگ فرش دستباف کردستان
   
    وی اذعان کرد: برای تقویت فرش دست باف استان و نمود بیشتر آن، معرفی این هنر و صنعت گرانقدر به دیگران، این سازمان با همکاری بخش خصوصی و سایر تولیدکنندگان در اوایل سال 95 نمایشگاه بزرگ فرش دستباف کردستان را در شهرستان سنندج برگزار می کند.
   
    معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت، سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان، گفت: در نمایشگاه فرش دستباف استان کردستان علاوه بر تولیدات منحصر به فرد، تک پود و فرش آهنین بیجار، تولیدات سایر استان های کشور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
   
    خلیقی، در ادامه با اشاره به اینکه، وظیفه اصلی و ذاتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حمایت از فرش دستباف است، افزود: در راستای فرهنگ سازی، بالفعل کردن نیازهای جامعه و همچنین بازاریابی مناسب برای فرش دستباف، در این نمایشگاه تسهیلات و اقدامات قابل ملاحظه ای در نظر گرفته شده است. که برنامه ریزی های لازم جهت تخصیص مبلغ 10 میلیون تومان وام کم بهره برای فرش دستباف تا 6 ماه آینده برای خرید فرش دستباف از طریق صندوق کار آفرینی امید در حال انجام می باشد.
   
    وی خاطر نشان کرد: باتوجه به وجود 230 کیلومتر مرز مشترک و وجود اشتراکات فرهنگی، اجتماعی و مذهبی با منطقه اقلیم کردستان عراق، لازم است، نسبت به برگزاری نمایشگاه های فرش دستباف و معرفی بهتر این صنعت مهم و صادرات آن به عراق اقدامات اساسی صورت گیرد.که از جمله این اقدامات، می توان به برنامه ریزی برای حضور تجار و بازرگانان کشور عراق جهت بازدید از نمایشگاه های آتی اشاره کرد. طبقه بندی: اخبار فرش کردستان،  اخبار فرش، 
برچسب ها: برپایی نمایشگاه بزرگ فرش دستباف کردستان، بختیار خلیقی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان کردستان، نمایشگاه بزرگ فرش دستباف کردستان، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی