تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - فعال سازی و توسعه خوشه کسب و کار گلیم و فرش دستبافت ایلام


فعال سازی و توسعه خوشه کسب و کار گلیم و فرش دستبافت ایلام


94/5/11 - ایرنا

    
    مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام از فعال سازی و توسعه خوشه کسب و کار گلیم و فرش دستبافت در این استان خبر داد.
   
    مرتضی دارایی روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان ایلام، گفت: توسعه صنعتی خوشه ها یک استراتژی نوین برای کشورهای صنعتی و در حال توسعه است.
   
    وی با اشاره به اینکه ایجاد خوشه های صنعتی به استان تحرک جدی می بخشد، افزود: یکی از برنامه های اصلی سازمان صنایع کوچک در سطح ملی توسعه خوشه های کسب و کار بوده که این مدل توسعه در کشورهای مختلف توسط یونیدو (مرکز توسعه صنعتی سازمان ملل) اجرایی شده و هم اکنون در استان ایلام نیز خوشه فرش دستبافت و گلیم نقش برجسته فعال است.
   
    دارایی تاکید کرد: کار مطالعه و شناسایی این خوشه صنعتی به پایان رسیده و هم اکنون در صدد مراحل اجرایی آن هستیم که امیدواریم سال آینده شاهد دستاوردهای این خوشه صنعتی در استان باشیم.
   
    وی یادآور شد: گلیم و فرش دستبافت یکی از مزیت های استان ایلام است و باید دستگاهی در این زمینه ورود پیدا می کرد چرا که قطعا توسعه آن بر ایجاد اشتغال، فروش و کسب درآمد تاثیر گذار است.
   
    وی اضافه کرد: شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام مبالغی را بصورت مستقیم و غیر مستقیم برای توسعه این صنعت هزینه کرده و توسعه این بخش را بعنوان یکی از اولویت های اصلی مد نظر قرار داده است.
   
    مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام گفت: اقداماتی در این زمینه صورت گرفته که از جمله استفاده فعالان این بخش از تسهیلات کارآفرینی صندوق امید (110 میلیارد ریال) است که در مرحله بررسی و معرفی واحدهای مختلف در حلقه ها نه فقط تولید بلکه طراحی، بسته بندی، فروش، رنگ رزی قرار داریم.
   
    دارایی افزود: هدفمند بودن، تخصصی تر شدن و اقتصادی تر بودن خدمات و پشتیبانی از صنایع مجتمع در خوشه از جمله مزایای راه اندازی خوشه صنعتی است که با توجه به فعال بودن زیرمجموعه این خوشه ها در استان برای رسیدن به نقطه مطلوب تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت.
   
    خوشه صنعتی فرش تنها خوشه ای است که دو سال پیش در ایلام تشکیل و اینک در همه بخش های تولید صنعت فرش فعالیت می کند. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: فعال سازی و توسعه خوشه کسب و کار گلیم و فرش دستبافت ایلام، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام، مرتضی دارایی، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی