تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - رییس بازرگانی خارجی سازمان صنعت و تجارت بوشهر:طرح های تولید فرش دستباف تسهیلات می گیرند

رییس بازرگانی خارجی سازمان صنعت و تجارت بوشهر:طرح های تولید فرش دستباف تسهیلات می گیرند
94/05/03- ایرنا
    

    رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت: براسای شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه منعقد شده میان صندوق کارآفرینی امید و مرکز ملی فرش ایران به طرح های تولیدی فرش دستباف تسهیلات پرداخت می شود.
   
     روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر روز شنبه به نقل از احمد رجایی افزود: با توجه به شیوه نامه اجرایی این تفاهم نامه پرداخت تسهیلات مورد نظر، باید طرح های پیشنهادی در کمیته مشترک مورد اشاره در ماده یک شیوه نامه اجرایی مورد بررسی و درمورد آنها تصمیم گیری شود.
   
    وی اضافه کرد: با برنامه ریزی منظم تلاش می کنیم با ایجاد هماهنگی های لازم تسهیلات مورد نظر را به سوی تولیدات پایدار و اشتغال زا هدایت کرده و با ارائه نظارت های لازم از انحراف این تسهیلات به سمت مشاغل کاذب جلوگیری کنیم.
   
    رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر بیان کرد: این تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود و طرح هایی که در چارچوب تکمیل حلقه های مفقوده خوشه فرش باشند برای دریافت تسهیلات در اولویت خواهند بود.
   
    رجایی اضافه کرد: حمایت های لازم به صورت سرمایه در گردش، تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز یا تامین مکان برای توسعه فرآیند تولید است و این تسهیلات به صورت کارفرمایی یا خود اشتغالی تعریف شده است.
   
    وی ادامه داد: میزان این تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال در کمیته استانی قابل بررسی و پرداخت است و بالاتر از این سقف مطابق ماده 6 شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه منعقده برای تصمیم گیری به کارگروه مشترک ارجاع خواهد شد.
   
    هم اکنون 20 هزار نفر در استان بوشهر در زمینه تولید صنایع دستی فعالیت می کنند که بخش عمده تولید آنها سالانه 50 هزار متر مربع گلیم، گبه و عبا است. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: رییس بازرگانی خارجی سازمان صنعت و تجارت بوشهر:طرح های تولید فرش دستباف تسهیلات می گیرند، رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر، احمد رجایی، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی