تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - معرفی تبریز به عنوان «شهر خلاق فرش» در سازمان جهانی صنایع دستیمعرفی تبریز به عنوان «شهر خلاق فرش» در سازمان جهانی صنایع دستی

94/04/10
-

  تسنیم
     
    معاون صنایع دستی کشور از معرفی تبریز به عنوان «شهر خلاق فرش» در سازمان جهانی صنایع دستی در پی ورود هیئت‌های کارشناسی شورای جهانی صنایع دستی خبر داد و گفت: روند مذاکرات بسیار خوب است و امیدواریم این اتفاق نبارک برای کشور بیفتد.
   
    بهمن نامورمطلق، با بیان اینکه در حالا حاضر هیئتی از کارشناسان صنایع دستی کویتی به تبریز آمده‌اند و هیئت عمانی هم به آنها ملحق می‌شود، اظهار داشت: قرار است تبریز به عنوان شهر خلاق فرش انتخاب شود و این هیئت در این رابطه نظر می‌دهند.
   
    وی با بیان اینکه گزارشی که از بازدید‌های دیروز داشتیم نشان می‌دهد که روند این موضوع خیلی خوب بوده است تصریح کرد: خانم غدا هیجاوی، رئیس منطقه آسیا ــ اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی با استاندار تبریز دیداری داشته است و امروز هم این تیم کامل می‌شود که امیدواریم در نهایت این اتفاق مبارک برای کشور بیفتد.
   
    معاون صنایع دستی کشور خاطرنشان کرد: ما تا به حال هیچ شهر خلاق صنایع دستی نداشتیم و لی همزمان قرار است دو شهر ما مورد مطالعه قرار گیرد تا ثبت جهانی شوند؛ یکی اصفهان به عنوان شهر خلاق صنایع دستی و دیگری تبریز به عنوان شهر خلاق شهر.
   
    نامور مطلق با بیان اینکه همه جای دنیا فرش را جزء صنایع دستی می‌دانند لذا متولی آن هم سازمان صنایع دستی است، گفت: رهبر معظم انقلاب هم در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه فرش و صنایع دستی را جداگانه مطرح نکردند و در عین حال موضوع حمایت از صنایع دستی را در بند 51 اشاره فرمودند که می‌‌توان این برداشت را کرد که موضوع فرش در این سیاست‌ها هم زیر نظر صنایع دستی مطرح شده است. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: معاون صنایع دستی کشور، بهمن نامورمطلق، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی