تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - فرش دستباف تنوع ندارد/قول مساعد برای پیگیری خواسته‎های قالی‌بافان


فرش دستباف تنوع ندارد/قول مساعد برای پیگیری خواسته‎های قالی‌بافان


94/3/27-
فارس

 
    استاندار گلستان فرش به قالی‌بافان و فعالان صنعت فرش قول مساعد برای پیگیری خواسته‎هایشان داد و گفت: ‌برای یک اقدام مهم در آینده حساب باز کنید.
   
    حسن صادقلو عصر امروز در آئین رونمایی از لوح ثبت جهانی فرش دستباف ترکمن گلستان که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: نگاه من به فرش نگاه به عرش است، فرش زمینه‎ساز عرش نسل بشری است.
   
    وی به قالی‌بافان و فعالان صنعت فرش قول مساعد برای پیگیری خواسته‎ها و انتظارات‎شان داد و تصریح کرد: من در این جلسه نیامدم که تشریفاتی سخن بگویم بلکه برای یک اقدام مهم در آینده حساب باز خواهیم کرد.
   
    استاندار گلستان با اشاره به اینکه بانوان سهم زیادی در صنعت فرش دستباف دارند، افزود: بخش عمده‎ای از نسل بشری که خانم‎ها هستند مسئولیت این حرفه بزرگ را بر عهده دارند.
   
    صادقلو با بیان اینکه قالی‌بافی یک حرفه سخن و پرزحمت است، گفت: این حرفه از طریق خواندن و نوشتن به دست نمی‎آیند بلکه نوعی استعداد است.
   
    وی با اشاره به اینکه فرش یکی از تاریخی‎ترین حرفه‎ها محسوب می‎شود، اظهار کرد: فرش علاوه بر اینکه تاریخ است، تاریخ‎ساز نیز است، نقاشی فرش پر از تاریخ و استعداد است.
   
    استاندار گلستان در برخی مواقع به این سنعت هویت‎بخش بی‎اعتنایی می‌شود، گفت: دانش‎های بومی زیادی داشتیم که از دست رفته ولی یکی از بومی‎ترین دانش‎ها صنعت فرش است.
   
    صادقلو با بیان اینکه فرش در ایجاد اشتغال جانبی اثرگذار است، خاطرنشان کرد: شعرهای حکیمانه‎ای در دار قالی شکل گرفته و ظرفیت خدایی کردن نسل در این صنعت نهفته است.
   
    وی با تاکید بر اینکه در خرید باید به تولیدات فرش دستباف توجه شود، گفت: معماری فرش خیلی ظریف است که خانم‎ها در این زمینه نقش اساسی دارند.
   
    استاندار گلستان با اشاره به اینکه فرش دستباف تنوع ندارد، افزود: تولید فکر در این صنعت تعطیل شده و باید نسبت به تولید فکر جدید مبادرت شود. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: فرش دستباف تنوع ندارد/قول مساعد برای پیگیری خواسته‎های قالی‌بافان، استاندار گلستان، حسن صادقلو، فرش در ایجاد اشتغال جانبی اثرگذار است، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی