تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - رفع نواقص و خلاهای قانونی در فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی


رفع نواقص و خلاهای قانونی در فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی


94/3/20- میراث آریا
    
    یاری هنرمندان، رفع نواقص و خلاهای قانونی از مهمترین اهداف تشکیل فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی بود که با همکاری سازمان میراث فرهنگی به تحقق پیوست.
   
    محمداسماعیل سعیدی رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی، افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه ملی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی که پیش از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد، گفت: لزوم توسعه همکاری های بین المللی در غرب آسیا ضرورت بسیاری دارد، با توجه به اطلاعات و آماری که درخصوص در اختیار داشتن بازارهای جهانی توسط کشورهای دیگر در دست داریم، باید به این فکر بیفتیم که چه باید کرد.
   
    رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمینه اشتغال ، آموزش و تجربیات، آشنایی با ظرفیتها و پتانسیلهایی که در کشورمان وجود دارد، بازاریابی به صورت جدی باید صورت گیرد همچنین در این زمینه به همکاری های بین المللی نیاز مبرم داریم.
   
    سعیدی اضافه کرد: در عرض 9 دوره گذشته مجلس شورای اسلامی، جای فراکسیون صنایع دستی و فرش خالی بود که با همکاری و تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تشکیل این فراکسیون که یک گام جدی و اساسی در این بخش بود به تحقق پیوست.
   
    این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این فراکسیون با هدف رفع مشکلات هنرمندان و فعالیت حوزه صنایع دستی چه در داخل سازمان و چه فعالین بخش خصوصی تشکیل شده است، ما برای یاری این هنرمندان گردهم آمدیم تا نقص قوانین، خلاءهای قانونی و مشکلات ساختاری که در این حوزه وجود دارد را مرتفع کنیم.
   
    رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انتظاراتی که در زمینه تامین بودجه و اعتبارات وجود دارد در این فراکسیون مورد توجه قرار می گیرد، با توجه به اینکه بیش از 2 ماه از تشکیل فراکسیون صنایع دستی نگذشته است، استقبال خوبی از طرف سازمانها، هنرمندان و تشکلهای فعال در حوزه صنایع دستی شده است.
   
    سعیدی ادامه داد: ما آمادگی داریم تا نظرات ، پیشنهادها و ظرفیتهای موجود استفاده کنیم و مشتاق هستیم در زمینه ساماندهی این حوزه همکاریهایی را با سایر بخشها داشته باشیم.
   
    این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اهمیت صنایع دستی باید مورد توجه جدی قرار گیرد، چراکه برای ایجاد شغل در سایر رشته ها به بیش از 100 میلیون تومان هزینه نیاز داریم این در حالی است که در حوزه صنایع دستی با رقمی بین 3 تا 10 میلیون تومان می توان برای 3 تا 4 نفر اشتغال ایجاد کرد.
   
    رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: صنایع دستی فرصت بهتری برای خروج از بحران اشتغال و بیکاری جوانان تحصیلکرده است، بنابراین بخش قابل توجهی از تسهیلات را باید به سمت صنایع دستی سوق داد، هنرمندان بسیار صاحب سبکی در این حوزه وجود دارد، مواد اولیه هم موجود است و دانش بومی هم در کشورمان در حوزه صنایع دستی داریم، فقط باید از هنرمندان حمایت کنیم، چراکه حمایت از صنایع دستی بخش قابل توجهی از مشکلات اشتغال را حل می کند.
    سعیدی یادآور شد: صنایع دستی یک هنر زنده است که لطافت و ظرافت دارد، هر اثر هنری با انسان حرف می زند و گویای یک سبک و سلیقه و تفکر است.
   
    این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما می خواهیم آنچه در توان داریم و آنچه بضاعت ماست به میدان عمل بیاوریم و به این تکلیف مهم عمل کنیم.
    رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: هماهنگی و همکاری بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان فنی و حرفه ای باید مورد توجه قرار گیرد و زمینه آموزش و مهارت آموزی فراهم شود. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: رفع نواقص و خلاهای قانونی در فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی، محمداسماعیل سعیدی رئیس فراکسیون صنایع دستی مجلس شورای اسلامی، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی