تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - ارزش افزوده فرش در هر متر مربع حدود80 تا 90 درصد استارزش افزوده فرش در هر متر مربع حدود80 تا 90 درصد است


94/3/20-ایرنا
    

   
     معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: فرش بالاترین ارزش افزوده را درمیان کالا های تولیدی اعم از کشاورزی و غیره دارد و ارزش افزوده این کالا حدود80 تا 90 درصد در تولید هر مترمربع است.
   
    به گزارش ایرنا، مصطفی زرسیفی روز چهارشنبه در نشست بررسی و انتخاب آثار طراحی نقشه فرش دستباف جنوب شرق کشور در کرمان افزود: تولید فرش با کیفیت در استان کرمان در سال حدود 244 هزار متر مربع است.
   
    وی اظهار کرد: در استان کرمان 70 هزار بافنده فرش به صورت نیمه وقت و تمام وقت مشغول فعالیت هستند که 80 درصد این جمعیت را زنان و 20 درصد را مردان تشکیل می دهند.
   
    وی به بیمه فعالان عرصه فرش اشاره و تصریح کرد: حدود 50 هزار نفر بافنده فرش در استان کرمان برای ثبت نام شده اند که 26 هزار نفر بیمه شده و امیدواریم 24 هزار نفر باقی مانده نیز با تامین بودجه زیر پوشش بیمه قرار گیرند.
   
    معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ادامه داد: صنعت فرش 70 هزار شغل در استان کرمان ایجاد می کند.
   
    وی افزود: فرش کرمان ثبت ملی و جهانی شده و حق مالیکت معنوی فرش به نام کرمان یک اتفاق خوب است.
   
    زرسیفی تاکید کرد: چهار تشکل بخش خصوصی استان کرمان، اتحادیه فروشندگان، تولیدکنندگان، انجمن طراحان، نقاشان و اتحادیه تعاونی روستایی، فرش استان را مدیریت می کنند.
   
    وی در زمینه انتخاب طرح نقشه فرش جنوب شرق کشور گفت: استان کرمان با هماهنگی استان های سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان 53 طرح از طراحان جوان و با تجربه استان ها را جمع آوری کرده است.
   
    استان سیستان بلوچستان 14 اثر طراحی فرش، یزد سه اثر و کرمان 27 اثر به کرمان ارسال کرده اند که با حضور کارشناسان فرش استان ها و مسوول گروه طرح و نقشه سازمان فرش ایران در حال انتخاب اثر برتر برای ارسال به سازمان فرش است. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: ارزش افزوده فرش در هر متر مربع حدود80 تا 90 درصد است، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، مصطفی زرسیفی، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی