تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - مركز سفارش فرش ایران به زودی راه اندازی می شود
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 19 اسفند 1394


مركز سفارش فرش ایران به زودی راه اندازی می شود91/3/3 - کارپتور
   
    رییس مركز ملی فرش ایران از راه اندازی مركز سفارشات فرش ایران در قالب سیستم سفارش پذیری متمركز در آینده ای نزدیك خبر داد.
    به گزارش «شاتا»‌،«محمد باقر آقا‌علیخانی»در مراسم تقدیر از برگزیدگان ششمین المپیاد فرش دستباف ایران در مشهد افزود:قرارداد راه اندازی سیستم سفارش پذیری این مركز منعقد شده و بزودی با 52 ورودی در كشور سفارشات دریافت می شود.
    وی ادامه داد:باید خلا حوزه تجاری در فرش دستباف ایران پر شود و در این راستا تقویت رویكرد علمی به مقوله فرش بسیار حائز اهمیت است.
    به گفته وی باید به مرور حوزه های مختلف فرش از حالت سنتی خارج شده و ضمن حفظ اصالت فرش به بحث تجارت آن توجه ویژه شود.
    آقاعلیخانی تصریح كرد: بدین منظور در پی ایجاد نشاط و فضای رقابتی در جامعه تحصیل كرده های این رشته و انگیزه در میان مردم هستیم و در این راستا نیازمند اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به فرش و اهمیت آن هستیم.
    وی اظهار داشت:یكی از مشكلات جدی ما در بحث فرش عدم آگاهی و آشنایی جامعه با این تولید ارزشمند است.
    وی با بیان اینكه اصلی ترین تولید در كشور فرش است، گفت:باید این محصول را كه زمانی اصلی ترین و نخستین كالای صادراتی كشور بود و امروز در رده سیزدهم صادرات كشور قرار گرفته به جایگاه اصلی آن برگردانیم.
    رییس مركز ملی فرش ایران ادامه داد:فرش از جمله كالاهایی است كه 80 تا 85 درصد ارزش افزوده دارد در حالی كه ارزش واقعی هیچ محصولی به اندازه این محصول نیست ضمن آنكه اشتغال ایجاد شده از محل آن نیز با كمترین سرمایه گذاری حاصل می شود.
    وی توجه به بحث علمی در تولید، بازاریابی، رنگرزی و مرمت فرش را از نكات مهم در این صنعت دانست و گفت:تئوری‌های جدید در بازاریابی و تولید فرش نیز باید به زودی ارائه شود.
    باید از صنعت و تولید فرش دستباف حمایت شود
    مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این مراسم گفت:باید از صنعت و تولید فرش دستباف با تمام توان حمایت شود.
    «حسین افشاری»در مراسم پایانی المپیاد ملی فرش دستباف در مشهد افزود:سیاستگذاری برای تولید الزاماتی دارد و حمایت از كالا زمانی معنا دارد كه مزیت های آن هم مورد توجه قرار گیرد.
    وی گفت:در تولید محصولات مزیت های نسبی و مطلق وجود دارد و در دنیا هم هدف از اقتصاد را استفاده از مزیت های یكدیگر می دانند اما سیاست ما همواره جایگزینی واردات بوده است بدون آنكه به مزیت ها توجه شود.
    وی افزود:سیاست حمایتی از صنعتی كه كالایی را تولید می كند تعرفه است به گونه ای كه با تعیین تعرفه، اجازه ورود این كالا و مشابه آن را از خارج مرزها ندهیم.
    افشاری با بیان اینكه نباید از ورود چین و هند به صنعت فرش نگران باشیم، گفت:با نیروی تحصیل كرده و با تجربه ای كه داریم باید از آن بعنوان یك فرصت برای رقابتی شدن فضا بهره گرفته و زمینه ارتقای فرش ایران را فراهم كنیم.
    وی با اشاره به اینكه طی چند سال اخیر رویكرد خوبی در حوزه فرش ایجاد شده، گفت:رونق و رسیدن به جایگاه واقعی این صنعت در دنیا حمایت های همه جانبه را می طلبد.
    یادآور می شود از مجموع 142 نفر شركت كننده، 84 نفر دانشجو و 58 نفر دانش‌آموز بودند كه بیشترین تعداد دانش‌آموزان شركت كننده از خراسان رضوی و كمترین تعداد از استان لرستان بوده است.
    همچنین در ادامه این مراسم با حضور رییس مركز ملی فرش ایران از ۲۱ برگزیده ششمین المپیاد فرش دستباف ایران كه با شركت ۱۸ استان در مشهد برگزار شد، تقدیر به عمل آمد. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: مركز سفارش فرش ایران به زودی راه اندازی می شود، رییس مركز ملی فرش ایران، محمد باقر آقا‌علیخانی، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت«حسین افشاری»، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی