تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - قدمت فرش ایران به 500 سال قبل از میلاد باز می گردد

 
قدمت فرش ایران به 500 سال قبل از میلاد باز می گردد

94/09/03- نصر

   

   
     صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: قدمت فرش ایران به 500 سال قبل از میلاد باز میگردد و یکی از معروفترین این فرشها در موزه آرمیتاژ روسیه نگه داری می شود.
   
     صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به موفقیت های تیم مذاکره کننده هسته ای با گروه 5+1 گفت: جایگاه واقعی ایران بعد از موفقیت های بزرگ دیپلماسی بیشتر از گذشته مشخص شده است.
   
    وی ادامه داد: ایران با احترام به کلیه ارزش های انسانی و معنوی خواهان تعامل با تمامی کشورهای جهان در راستای صلح جهانی برای زندگی بهتر می باشد.
   
    حسن زاده اظهار داشت: دو اتفاق مهم، ثبت جهانی فرش تبریز و ثبت جهانی صنایع دستی اصفهان پیام صلح و دوستی را به جهانیان اعلام می کند.
   
    وی ثبت جهانی فرش هریس را نیز به عنوان یکی دیگر از افتخارات عنوان کرد و افزود: ما در تمامی دوران تاریخ شکوفایی خاصی را داشته ایم و فرش هریس که در دنیا به ثبت رسیده است یکی از بزرگترین اتفاقات ما می باشد.
   
    رئیس اتاق بازرگانی تبریز تصریح کرد: قدمت فرش ایران به 500 سال قبل از میلاد باز میگردد و یکی از معروفترین این فرشها در موزه آرمیتاژ روسیه نگه داری می شود.
   
    وی به ضرورت صادرات فرش تاکید کرد و افزود: در راستای کاهش وابستگی به صادرات نفت اتکا به فرش بسیار ضروری می باشد و اتخاذ بسترهای حمایتی از صادرکنندگان با محوریت فرش اقدام گردد.
   
    حسن زاده به پروژه های نیمه تمام اشاره کرد و افزود: متاسفانه پروژه های ساخت مرکز تجارت فرش و موزه فرش متوقف شده است.
   
    وی با اشاره به مشکلات قالی بافان گفت: حمایت از قالی بافان و تکمیل بیمه کارگران از جمله خواسته های این عزیزان می باشد. طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: قدمت فرش ایران به 500 سال قبل از میلاد باز می گردد، صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی تبریز، ثبت جهانی فرش هریس، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی