تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی فرش معمار - تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها مهاجرت را کاهش می‌دهدتحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها مهاجرت را کاهش می‌دهد94/09/03- مهر
     

 فرمانده سپاه استان البرز گفت: اجرای طرح ها و تحقق اقتصاد مقاومتی مهاجرت روستاییان به شهرها را کاهش می دهد.
 
نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی استان البرز به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز سه شنبه با حضور فرمانده سپاه استان در فرهنگسرای کوثر کرج برگزار شد.
   
    این نمایشگاه در ۱۶ غرفه در زمینه های مختلف مانند عرضه محصولات وابسته به پرورش شترمرغ، تولید عسل، بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی، گلیم بافی و فرش بافی، خیاطی و پرورش آبزیان برپا شده است.
   
    سردار علی استادحسینی در شرایط حال حاضر تحقق اقتصاد مقاومتی را مهم برشمرد و اظهار کرد: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می کند.
   
    وی در ادامه اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در روستاها را مهم خواند و گفت: این طرح ها با هدف حمایت از روستاییان اجرا می شود.
   
    سردار استاد حسینی با تاکید بر اینکه اجرای برخی طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرها بازدهی مناسب را ندارد، گفت: برخی از طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرها به دلیل فرهنگ غالب آپارتمان نشینی ناموفق بوده است.
   
    فرمانده سپاه استان البرز توجه بیش از حد به شهرها را دلیلی مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرها دانست و افزود: تجمیع همه امکانات خدماتی و رفاهی در شهرها باعث تشدید مهاجرت روستایان به شهرها شده است چرا که بسیاری از آنان برای تامین کوچکترین نیازهای خود باید به شهرها مسافرت کنند.
   
    اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی در البرز
   
    سردار استاد حسینی تجمع امکانات در شهرها و عدم دسترسی روستاییان به این امکانات را دلیلی برای دلسردی آنان از روستا عنوان کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال و احیای صنایع در کشور مدیریت جهادی و روحیه بسیجی لازم است.
   
    فرمانده سپاه استان البرز احیای صنایع و کارخانه های کشور را منوط به عزمی و جزم دانست و گفت: وابستگی به خارج نباید ایجاد شود مسئولان برای توانمند کردن کارخانجات داخلی تلاش کنند.
   
    سردار استاد حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید دارند چرا که اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی وابستگی به خارج را از بین می برد.
   
    وی با تاکید بر توانمندسازی صنایع داخلی، گفت: همانطور که تفکر و اندیشه بسیجی منجر به پیروزی امان در جنگ تحمیلی شد توجه به اقتصاد مقاومتی کشور را در شرایط کنونی نجات می دهد.
   
    سردار استادحسینی با تاکید بر اینکه اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و اعطای تسهیلات در سال گذشته باعث ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر شد، گفت: اجرای این طرح ها باعث بهرمندی هشت هزار نفر از این شغل ها به صورت غیر مستقیم شد.
   
    فرمانده سپاه استان البرز در پایان از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال جاری خبر داد.
 طبقه بندی: اخبار فرش، 
برچسب ها: تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاها مهاجرت را کاهش می‌دهد، فرمانده سپاه استان البرز، سردار علی استادحسینی، فرش معمار،
ارسال توسط مدیر وبسایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی